Europur s.r.o. je progresívna, inovatívna, zákaznícky orientovaná firma poskytujúca povrchové úpravy kovov. Prioritne je orientovaná na anodickú oxidáciu (eloxovanie) hliníka a zliatin.

Spoločnosť bola založená v novembri 1998. Jej hlavnou náplňou bola spočiatku výroba a vývoj polyuretánových plášťov využívaných najmä na invalidné vozíky, kde svojou výrobnou kapacitou 1 miliónov plášťov za rok sme sa stali najväčším výrobcom v Európe a tiež výrobky z liateho elastomérneho polyuretánu a tuhej integrálnej peny.

europur budova

Od roku 2005 Europur rozšíril výrobné aktivity aj o povrchovú úpravu hliníka a od roku 2011 o povrchovú úpravu chemického niklovania ocele a farebných kovov. V roku 2017 bola spustená do prevádzky ďalšia linka na povrchovú úpravu hliníka, ktorá je najmodernejšou, zákaznícky orientovanou automatickou linkou v Strednej Európe. Je možné na nej upravovať Al diely procesmi prírodného a tvrdého eloxu, následne farebného elektrolyticky alebo organicky, TCP pasiváciou a morením. Maximálne rozmery dielca sú 3200 x 1800 x 800 mm.

View the embedded image gallery online at:
https://www.europur.sk/o-nas#sigProId6d03ff14f6

Ďalej pre zlepšenie služby zákazníkom bol v roku 2017 vyvinutý nový proces pred úpravy Al dielov s názvom „Nano matte blasting“, ktorý sa úspešne využíva na dosiahnutie matného vzhľadu dielcov najmä pod čierny elox.

Od roku 2010 sa ďalším vývojovým produktom v oblasti povrchovej úpravy stali kombinované povlaky tvrdého eloxu s penetrovaným alebo termosetickým teflónom, ktoré sú u nás postupne vyvíjané a uvádzané na trh. Naša spoločnosť spolupracuje z viac ako 700 zákazníkmi z 5 krajín.

„Našim cieľom je pomáhať našim zákazníkom byť úspešnejší. Robíme to vytvorením dlhodobých vzťahov založených na flexibilite, dobrej kvalite a presnej technickej podpore“.